Temelleri 1977 yılında başladığı ilk deniz yakıt ikmali ile atılan, günümüze kadar denizciliğin farklı alanlarını geliştirerek gücüne güç katan Asmira Marine, sürdürülebilir ve yenilikçi faaliyetleri ile Türk denizcilik ekosisteminin önemli bir oyuncusu olarak öne çıkmaktadır. Asmira Group çatısı altında denizciliğin hem gemi hem de yatçılık alanlarında yakıt ve yakıt dışı işlerin tümünü ele alan Asmira Marine, alanında dünya standartlarında iş yapış biçimlerini benimsemiştir. 

Gemi yakıt ve yat yakıt ikmalleri alanlarında Türkiye’nin en önde gelen firması olan Asmira Marine, uzun yıllar edindiği deneyim, farklılaştırma, yenilik odaklılık gibi önemli elementleri tek bir potada eriterek süreçlerini mükemmelleştirmeyi başarmıştır. Temel yetkinliklerinden biri olan ve yaklaşık yarım yüzyıldır sürdürmekte olduğu gemi ve yat yakıt ikmallerinde gösterdiği üstün hizmet anlayışını, denizcilikle bağlantılı yeni alanlara taşımak için kolları sıvayan Asmira Marine, 2013 yılından beri sürdürmekte olduğu “marin istasyonculuğu” konseptini ülke dışına da taşıyarak Türkiye’de 5, Adriyatik’te 2 olmak üzere toplamda 7 marin istasyonu ile itibarlı bir zincir haline gelmiştir. Tekne kiralama alanında Türkiye’deki açığı görerek, marine istasyonculuğu konusunda geliştirdiği üstün hizmet anlayışını, yat kiralama alanına da taşımak üzere 2019 yılında ilk yelkenli yatırımını yaparak sektöre girmiştir. 

Dört yıl gibi kısa bir zaman zarfında; 4 adet tek gövdeli, 3 adet çift gövdeli tekne ile 7 teknelik filoya ulaşmış olmakla birlikte, hız kesmeden filosunu genişletmeye devam etmektedir. Asmira Marine, Turgutreis ve Göcek lokasyonlarında yabancı ve yerli misafirlerinin Türkiye’nin en güzel koylarında benzersiz bir deneyim yaşamalarını sağlayarak, ülkemizin deniz turizminin gelişmesine ve kalitesinin bir üst seviyeye çıkarılmasına katkı sağlamaktadır. Tek gövdeli yelkenliler bareboat olarak misafirleri ile buluşurken; filodaki katamaranlar, Asmira Marine bünyesinde görev alan Ege, İyonya ve Hırvatistan sularında uzun yıllar deneyim sahibi kaptanları ile hizmet vermektedir. 

Filosundaki tekneleri, opera geleneğinin önemli kadın karakterlerinden ilham alarak Leonora, Dorabella, Fiordiligi, Pamina, Rosina, Adina ve Despina olarak isimlendiren Asmira Marine, bu kadın karakterlerin hikayelerini mavinin bereketi ve güzelliği ile buluşturmaktadır. 41 feet’ten 46 feet’e kadar uzanan farklı boy ve donanımlardaki teknelerle, misafirlerine ihtiyaçlarına göre çeşitli alternatifler oluşturmaktadır. Misafirlerinin istekleri doğrultusunda, transfer, provizyon, özel organizasyon gibi butik hizmetleri de kendileri adına sağlamaktadır.

2020 yılında Turgutreis D-Marin’de Tekne Bakım & Onarım hizmetlerini değerli tekne sahiplerine sağlamak amacıyla teknik ofis açan Asmira Marine, bu alanda da başarılı bir şekilde çalışmaya başlamış ve kısa sürede farklı boy ve özellikteki teknelerin işlerini yapmıştır. Teknelerde ihtiyaç duyulan anlık bazı ihtiyaçların karşılanabilmesi adına, her bir marin istasyonda belli başlı ihtiyaç duyulan tekne malzemelerinin satışa sunulduğu kioskları hayata geçirmiştir. 2023 yılı itibarı ile, marin istasyonlarda inovatif birkaç ürünün teşhir ve satışına başlanarak misafirlerinin beğenisine sunulmuştur.

Asmira Marine, sektördeki deneyimini ve en büyük rekabet avantajı olan kendine özgü hizmet anlayışıyla birleştirerek, Türkiye ve Avrupa’daki yatırımlarına ve büyüme stratejilerini hayata geçirmeye devam etmektedir. Hali hazırda faaliyette olan; tam donanımlı, müşterilerinin konforunu merkeze koyan çözümler, özel tasarlanmış lounge imkânı ile hızlı ve güvenli hizmet sağlayan marine istasyonlarına yenileri eklenmeye devam etmektedir. Hazırlıkları büyük bir hızla devam eden Dalmacija Marina’da başlayacak operasyonlarla, Avrupa’da ikinci, toplamda yedinci istasyonla “Tüm Avrupa Kıyılarında Yerel Bir Marka Olma” vizyonuna her gün bir adım daha yaklaşmaktadır. 

Asmira Marine

Charter Hizmetlerimiz

Asmira Marine, ülkemizin eşsiz koylarını daha fazla kişiye tanıtarak deniz turizminin geliştirilmesi sorumluluğunun bilinciyle; müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini filosunda sahip olduğu farklı boyut ve donanımlardaki teknelerle karşılamaktadır. 

REZERVASYON